Na výstave Expo 2010 v Šanghaji vystúpi aj Robo Opatovský

Známy spevák bude Slovensko reprezentovať  na svetovej výstave Expo 2010. Do Šanghaja odlieta už 8. mája.

V sobotu 1. mája otvorila svoje brány pre návštevníkov z celého sveta výstava Expo 2010  a len za prvý deň si ju pozrelo viac ako 200 tisíc ľudí.  Odhady hovoria, že do konca októbra ju príde pozrieť až 70 miliónov hostí prevažne z Číny.

Súčasťou slovenského pavilónu budú  aj vystúpenia našich umelcov,  ponuku zaspievať pre návštevníkov našej expozície dostal aj Robo Opatovský. „Do Číny odlietam v sobotu 8. mája spolu s klaviristom Tomášom Gajlíkom, štyri dni budeme vystupovať pred návštevníkmi výstavy. Chcel by som im predstaviť hlavne svoje pesničky v slovenčine, aby zachytili zvukomalebnosť nášho jazyka. Určite však pridám aj niektorý z mojich obľúbených klasických swingových hitov,“ približuje svoju pracovnú náplň v Šanghaji Opatovský.

Prijatia zo strany čínskeho publika sa neobáva – pred pár rokmi spieval niekoľko sezón v Japonsku, veľmi dobre teda pozná špecifický temperament obyvateľov východnej Ázie. „Sú skladby, ktoré môžem zaspievať hocikde na svete a ľudia ich poznajú.  Najznámejšia je určite My Way od Franka Sinatru, no aj Fly Me To The Moon, či My Funny Valentine.  Vždy sa ich však snažím spievať ako Robo Opatovský, nie  ako Frank Sinatra alebo Tony Bennett.“

Opatovský strávi v Šanghaji celý týždeň, po návrate domov ho čaká nakrúcanie klipu ku skladbe „Prší“ spolu s Monikou Bagárovou a krst výberovky hitov naplánovaný na 26. mája.

Robo Opatovský (official fan page)

Po domácom otužovaní sprchou🚿 som sa posunul do ďalšieho levelu🏊🏻‍♂️. Vonku je 18 stupňov🌡, ale voda mala iba 5. Vyšiel som zo svojej zóny komfortu. Podujal som sa na to vo svojich 47 rokoch. Nikdy nie je neskoro. To je len môj začiatok💪🏻. Viktor Schiller inštruktor WHM - Ascent