PREMIÉRA: Opatovský spotreboval päť mechov peria

Len pár týždňov pred minuloročnými Vianocami vydal Robo Opatovský svoj Vianočný album s poradovým číslom dva, no stačili mu na to, aby z neho predal viac ako tri tisíc kusov. A to si podľa neho najkrajšiu a „najvianočnejšiu“ pesničku z neho odložil ako singel až na tento rok.

Má názov Na vločkách, zložil ju Robo, spoluautorkou aj producentkou piesne je Ľubica Čekovská, o text sa postaral rovnako vychytený Vlado Krausz. Hotový je už aj klip, ktorý nakrútil Juraj „Melman“ Mráz spolu s mladučkým, len sedemnásťročným Samuelom Hindym – spoluprácu s ním si Opatovský vyskúšal pri videu ku skladbe Blízko ťa mám.

Prvé zábery do vianočného klipu Na vločkách vznikli už uprostred horúceho leta. „Hlavnú rolu v ňom majú tri malé deti, ktoré sú smutné, že sa blížia Vianoce, no nikde nie je sneh. Tieto scény sme nakrúcali v Bojniciach už v auguste,“ vysvetľuje Robo. „Potom sme sa nechali inšpirovať známou scénou z filmu Perinbaba, kde Jakubko šantí v rozlietanom bielom perí.“ Aj deti z Robovho klipu skáču od radosti, že konečne „sneží“, v záľahe peria, no pri samotnej výrobe to veľmi radostne nevyzeralo.

„Nakrúcanie trvalo dosť dlho. A hoci mali deti len skákať na posteli, po polhodine už boli unavené a perie sa im lepilo na vlasy aj na ústa. Bola to aj pre ne drina, našťastie prvotnú radostnú emóciu sme zachytili počas prvých minút nakrúcania,“ dodáva Opatovský. Pre potreby klipu sa spotrebovali päť mechov plné peria, samozrejme vypratého a antialergického!

Pri výrobe videa celkom neplánovane asistovala dokonca aj Robova manželka. „Na poslednú chvíľu nám vypadla vizážistka, a tak som oslovil Katku. Obliekla mňa aj muzikantov, ktorí v klipe účinkujú, a aj nás nalíčila. Pomáhala nám v plnom nasadení, hoci je už v siedmom mesiaci tehotenstva.“

Video k piesni Na vločkách od Roba Opatovského:

autori klipu: Samuel Hindy, Juraj „Melman“Mráz, MASAHI films

[nggallery id=22]

foto: Mako Hindy

Robo Opatovský (official fan page)

Po domácom otužovaní sprchou🚿 som sa posunul do ďalšieho levelu🏊🏻‍♂️. Vonku je 18 stupňov🌡, ale voda mala iba 5. Vyšiel som zo svojej zóny komfortu. Podujal som sa na to vo svojich 47 rokoch. Nikdy nie je neskoro. To je len môj začiatok💪🏻. Viktor Schiller inštruktor WHM - Ascent