Robo Opatovský: Môj recept na dobrú kondíciu – slnko, vzduch a voda

Máloktorý štyridsiatnik sa môže pochváliť takou postavou ako spevák Robo Opatovský. Možno sú za tým gény po rodičoch, no oveľa väčšiu rolu určite hrá Robove rozhodnutie zdravo sa stravovať a veľa sa pohybovať (a to nielen na pódiu). Áno, je to to najobyčajnejšie, no pritom pre mnohých to najťažšie riešenie. Robo funguje v zmenenom režime už niekoľko rokov a výsledok môžete vidieť aj na fotografiách.

K cvičeniu si najčastejšie formujeme vzťah už v škole na hodinách telesnej výchovy. Teba bavili? Aký si býval žiak?

Zdatný!
Mal som však už vtedy na to aj postavu, dobre som behal, lebo som mal dlhé nohy, išli mi aj krátke trate aj legendárne dvanásťminútovky. Získal som strieborný aj zlatý detský odznak zdatnosti? Pomáhalo mi aj to, že som bol vyšší ako moji spolužiaci, už ako ôsmak som pôsobil skoro dospelo. Zvláštne, že mi akurát nikdy nešiel futbal.

Mal si vôbec niekedy potrebu upraviť si váhu či vyrysovať telo cvičením?

Chcel som mať dobrú postavu, no nie takú akú majú kulturisti. Páči sa mi telo vyšportované, atletické. V puberte som  preto hrával basketbal (keďže mi ten futbal nešiel), keď som sa dostal na konzervatórium v Bratislave, objavil som na internáte fitness centrum a začal cvičiť s činkami. Nemusel som nikdy cvičiť preto, že by som mal nadváhu, len som si chcel udržať atletickú postavu. A to sa mi aj podarilo.

Pred pár rokmi si dokonca zmenil aj spôsob stravovania. Pre aký prístup si sa rozhodol?

Bolo to skôr rozhodnutie mojej manželky Katky. Dlho pracovala v hektickom prostredí reklamnej agentúry, až si povedala, že stačilo a že vnútorný pokoj je pre ňu dôležitejší. Dnes je učiteľkou na základnej škole v obci neďaleko Bratislavy, kde bývame a v rámci zmeny životných priorít prešla aj na zdravé stravovanie. Ja som sa len pridal.
K môjmu dennému rituálu tak patrí liter vody hneď ráno nalačno a cez deň ďalšie tri až štyri litre. Hoci ako muzikant veľa cestujem a bývam v hoteloch, radikálne som obmedzil stravovanie v reštauráciách – varíme doma a vieme z čoho. Suroviny nakupujeme na overených farmách v okolí, mäso máme tiež z dobrých zdrojov. Od raňajok až po večeru vieme presne, čo vkladáme do úst. Keď už musím ísť do reštaurácie, vyberám si tie, o ktorých viem, že majú kvalitný sortiment surovín….

Celý rozhovor s Robom Opatovským o jeho stravovaní a cvičení nájdete  TU

Robo Opatovský (official fan page)

Po domácom otužovaní sprchou🚿 som sa posunul do ďalšieho levelu🏊🏻‍♂️. Vonku je 18 stupňov🌡, ale voda mala iba 5. Vyšiel som zo svojej zóny komfortu. Podujal som sa na to vo svojich 47 rokoch. Nikdy nie je neskoro. To je len môj začiatok💪🏻. Viktor Schiller inštruktor WHM - Ascent