Robo Opatovský pomáha autistickým deťom. S úsmevom.

Známy spevák sa aj spolu so svojimi kolegami objavil v kalendári Nadácie LINAJE na rok 2013. Výťažok z jeho predaja poputuje na podporu sociálneho rezidenčného domu pre ľudí s autizmom.

Projekt nazvaný „Silní pomáhajú maličkým. Alebo naopak?“ ešte koncom minulého roka zrealizovali členky správnej rady nadácie, herečky Bibana OndrejkováZuzana Vačková, v spolupráci s renomovanou fotografkou Ivonou Oreškovou. „Sme rady, že úlohu silných prijali známi, krásni, charizmatickí muži s veľkým srdcom. Na fotkách sú nielen so zdravými deťmi, no aj s deťmi postihnutými autizmom. Snažíme sa zdôrazniť jedinečnosť každého z nás. Hlavne to, že žiadne deti, ani autistické, nepatria do autu,“ povedala Bibiana Ondrejková. Práve jej sa podarilo do projektu bez problémov získať aj speváka Roba Opatovského.

„Biba je moja bývalá spolužiačka z konzervatória. Jej myšlienka nafotiť umelcov, spevákov a hercov spolu s deťmi sa mi veľmi páčila, a tak sme sa dohodli veľmi rýchlo. Navyše výťažok z predaja  podporí dobrú vec,“  vysvetľuje svoju účasť Opatovský. Fotenie si dokonca užíval. „Fotil som sa s dievčatkom, ktoré si prinieslo aj svojho psíka, a tak sme aj jeho zaangažovali do práce. Keď ma oblízal, zatváril som sa tak, ako je vidno na obrázku,“ smeje sa Robo. „Na konci sa do užšieho výberu dostali aj zábery, kde sme boli za pekných, ale mne sa najviac páčil práve tento akčný.“

Svojou účasťou v kalendári Nadácie LINAJE ukončil Robo Opatovský úspešný rok 2012, v ktorom nahral a vydal Vianočný album 2 a získal zaň platinové ocenenie. V roku 2013 bude postupne pripravovať a aj zverejňovať skladby na svoj ďalší riadny album.

Robo Opatovský (official fan page)

Po domácom otužovaní sprchou🚿 som sa posunul do ďalšieho levelu🏊🏻‍♂️. Vonku je 18 stupňov🌡, ale voda mala iba 5. Vyšiel som zo svojej zóny komfortu. Podujal som sa na to vo svojich 47 rokoch. Nikdy nie je neskoro. To je len môj začiatok💪🏻. Viktor Schiller inštruktor WHM - Ascent