Robo Opatovský pripravuje vianočný duet s Máriou Čírovou

opatovsky a cirova

Spevák a skladateľ Robo Opatovský sa rozhodol potešiť fanúšikov ďalším vianočným singlom.

Hudbu napísal paradoxne počas horúcich letných dní a takmer od začiatku vedel, že najlepšou partnerkou v jemnom duete mu bude Mária Čírová. Novinka bude súčasťou jeho nového, už tretieho vianočného albumu.

„Hneď, ako mi melódia zaznela v ušiach, som vedel, že to so mnou bude spievať žena. Žena s jemným hláskom, krásnym výrazom, matka, rodinne založená… A vyšla mi z toho jednoznačne Mária,“ vysvetľuje Robo Opatovský. Speváčka, ktorá sama v posledných rokoch obľubuje vianočné koncerty, na ponuku naspievať spoločný duet zareagovala okamžite. „Veľmi som sa potešila, keď ma Robo oslovil s ponukou na vianočný duet. Prišlo mi to vhod, lebo už nejaký čas robím veľké vianočné koncerty a celkom som sa v tom našla.“

„Tento rok mi dokonca vychádza vianočný album, ktorý vznikol na základe pozitívnych ohlasov na tieto koncerty. Téma Vianoc mi je teda veľmi blízka,“ dopĺňa s úsmevom Mária Čírová. Už prvé skúšky v štúdiu ukázali, že spoločný duet bol dobrým nápadom. „Fantasticky nám to ladí. Mária to dala veľmi ľahko. Už na prvých skúškach som bol nadšený, ako jej to dobre sedí. Je to song o pohode, o tom, čo vlastne Vianoce vyjadrujú pre nás, ľudí, ktorí máme deti. Vianoce sú o láske, kráse, blízkosti ľudí, ktorých milujeme. Najdôležitejšie je, ak je rodina spolu, nie nejaké materiálne dary,“ približuje tému skladby otec malej dcérky Robo Opatovský.

Obľúbený spevák má na svojom konte už dva vianočné albumy. Spoločný duet s Máriou Čírovou je pilotným singlom ďalšieho vianočného albumu, ktorý Robo chystá na budúci rok. „Už mám pripravené ďalšie námety na vianočné songy, viem, že ten album bude veľmi pestrý. Bude na ňom trinásť piesní, všetky autorské. Blues, valčík, opera, plánujem žánrovú rôznorodosť. Už teraz viem, že určite oslovím Peťa Cmorika. Viem si predstaviť aj duet s operným spevákom alebo speváčkou. A chystám aj vlastnú verziu Hallelujah,“ prezrádza časť plánov Robo.

Robo Opatovský (official fan page)

Po domácom otužovaní sprchou🚿 som sa posunul do ďalšieho levelu🏊🏻‍♂️. Vonku je 18 stupňov🌡, ale voda mala iba 5. Vyšiel som zo svojej zóny komfortu. Podujal som sa na to vo svojich 47 rokoch. Nikdy nie je neskoro. To je len môj začiatok💪🏻. Viktor Schiller inštruktor WHM - Ascent