Robo Opatovský rozdával vianočné darčeky v auguste

Keď Robo Opatovský pred štyrmi rokmi nahral Vianočný album, nemohol ani náhodou predpokladať aký veľký  úspech bude mať. Dnes pripravuje jeho pokračovanie s poradovým číslom 2.

Z nosiča, na ktorom sa nachádzajú Robove vianočné skladby Dieťa spí, Čas sviečok, Keď bdiem a snívam či Vianočná pošta, ale aj úpravy svetových hitov White Christmas, Jingle Bells, Last Christmas alebo Tichá noc, svätá noc, sa do dnešného dňa predalo viac ako päťtisíc kusov a získal platinovú platňu. Na jeho úspech nadviaže Opatovský túto jeseň, keď na trh príde jeho Vianočný album 2.

„Prvé pesničky sme nahrávali už v lete, dokonca počas tých najväčších horúčav. Vychladil som štúdio, no potom som musel vypnúť klimatizáciu, aby ju nebolo počuť v nahrávke. Teplota však vydržala na normálnej úrovni len chvíľu, podmienky vôbec neboli ideálne,“ spomína Robo.

Vydržať ich musela aj Monika Bagárová, ktorá si na Vianočnom albume 2 zaspievala s Opatovským dueto Biela noc. V čase nahrávania dokonca oslavovala osemnáste narodeniny, a tak dostala od slovenských muzikantov narodeninové, no tak trochu aj vianočné darčeky – DVD Justina Timberlakea a knihu Slovenských rozprávok. Jednoduché to však nemala ani Ľubica Čekovská – s rešpektovanou skladateľkou a producentkou nahral Robo šesť skladieb a v novinke Na vločkách ju prinútil dokonca aj spievať! „Text k nej zložil Vlado Krausz, Ľubica nahrala nádherný klavír, zaranžovala celú kapelu a postarala sa o produkciu.“

Na Vianočnom albume 2, ktorý sa na trhu objaví 26. novembra, nájdete v podaní Roba Opatovského aj klasické vianočné skvosty Santa Claus Is Comming To Town či Winter Wonderland.

Robo Opatovský (official fan page)

Moja dcéra Hanka miluje svojho deda Paľka a samozrejme aj ja ho ❤️.