Robo Opatovský získal za Vianočný album platinu

Viac ako 5 tisíc exemplárov predal Robo Opatovský z veľkej platne plnej vianočných hitov – svojich aj medzinárodných. Na poslednom predvianočnom vystúpení prevzal za úspešný predaj albumu platinové ocenenie.

Platina za Vianočný album bola bodkou za úspešným rokom 2010 v Robovej kariére.  Začal už na jar účinkovaním v národnom kole Eurosongu so skladbou Niečo máš, ktorá sa stala jeho tohtoročným najväčším hitom. Veľký ohlas malo aj dueto Opatovského s Monikou Bagárovou Prší, video k ich spoločnej skladbe si na internete pozrelo viac ako 720 tisíc ľudí!

S veľkým ohlasom sa stretla aj platňa, ktorú Robo naplnil vlastnými verziami chronicky známych vianočných hitov – White Christmas, Jingle Bells, či Last Christmas a doplnil svojimi skladbami Čas sviečok, Vianočná pošta alebo Prvé Vianoce. Priamočiary názov Vianočný album Robovi poradil Richard Müller. „Anita Soul a môj malý synovec Filip ho pokrstili diamantom. O dva roky neskôr sa nosič pokrstený diamantom stal platinový,“ tešil sa pri preberaní ceny Robo.

Na budúci rok plánuje Opatovský skompletizovať a vydať novú veľkú platňu. „Na jej príprave spolupracujem s Tomášom Gajlíkom a Igorom Kmeťom juniorom. Vyzerá to tak, že výsledkom našej práce bude pozitívny, veselý tanečný album,“ dodáva Robo. Prvý singel by sa mal v rádiách objaviť už na jar.

Sviatky oslavuje Robo s manželkou Katkou a tradične ich trochu nedobrovoľne spája s narodeninami, ktoré má 25. decembra. „Teším sa hlavne na pohodu, budeme sedieť pred televízorom a pozerať sa na rozprávky. A chcem aj pomáhať v kuchyni, aj keď zrejme len sem-tam niečo pomiešam a potom povysávam.“ Na Silvestra čakajú Roba Opatovského dve vystúpenia – v Banskej Bystrici a a vo Zvolene.

Robo Opatovský (official fan page)

Nazivo spievanie je pre mna tym pravym prilevom energie!!! 🙏 Tesim sa na jarne turne...info o terminoch koncertov uz coskoro!!!...prezradim Vam, ze zaciname 5.4. v Synagóga Café v Trnave.