Bio

Robert Opatovský sa narodil 25. decembra 1971 v Trnave.

Hudobné vzdelanie získal v Bratislave na konzervatóriu pod vedením pedagóga a koncertného majstra Jozefa Zsapku. Po ukončení školy sa začal naplno venovať predovšetkým spevu.

V roku 1993 Opatovského prijali do Vojenského umeleckého súboru, spieval v Big Bande VUS pod vedením dirigenta Bohumila Trnečku, neskôr Vlada Valoviča. Po skončení povinnej vojenskej služby pôsobil v hudobnej formácii Passion.

V roku 1996 nadviazal spoluprácu s producentským triom Ľubo „Umelec“ Priehradník, Berco Balogh a Jozef Gregor, s ktorými nahral svoje prvé výrazné hity “Heartbreaker” a “It Doesn’ t Matter”. Jeho ďalším spolupracovníkom bol český producent Daniel Hádl, s ktorým vydal prvý album “Robo Opatovský” (1997) a o rok ďalší “Nebol som zlý” (1998). Tretí, ktorý dostal názov “Pravá tvár”, vyšiel v roku 2000.

V rokoch 2002 a 2003 žil Robo striedavo v Japonsku a na Slovensku, počas tohto rušného obdobia jeho života vznikol materiál na veľkú platňu “Prílev energie”, ktorú v roku 2003 produkoval Vrabec – bývalý člen skupiny Made II Mate. Ďalší nosič do svojej diskografie pridal Opatovský v marci 2005, album mal názov “V tom zvláštnom sne”.

Prelomom v jeho kariére však bola platňa “Swing And Latin” obsahujúca Robove piesne a klasické svetové hity v nových unikátnych swingových a latin-jazzových úpravách.

Ďalší album vyšiel v roku 2009 a už z jeho názvu “Vianočný album” je zrejmé, že fanúšikovia na ňom mohli nájsť vianočné pesničky a aj duet s Beátou Dubasovou “Prvé Vianoce”.

Všetky zásadné Robove hity sú na výberovke “2009 – 1996”, na ňu zaradil aj dve aktuálne novinky – pesničku “Prší” upravenú ako dueto s českou speváčkou Monikou Bagárovou a aj skladbu “Niečo máš”. S tou sa Robo na jar roku 2010 prepracoval do slovenského finále medzinárodnej pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2010.

Ďalší album nazvaný “2012” obsahuje sériu tanečných hitov, medzi nimi aj “Tvoj hlas”, “S tebou”, “Niečo máš”, “Piatok” alebo “Karibik” s hosťujúcim Michalom Šepsom.

V roku 2012 zložil Robo hymnu pre slovenských paralympionikov. So skladbou “Nechajme sa strhnúť prúdom” odchádzali na paralympiádu do Londýna. V tom istom roku pridal do svojej diskografie aj  pokračovanie Vianočného albumu, ten najnovší mal poradové číslo 2. Okrem úprav klasických hitov ako “Santa Claus Is Comming To Town”, “Winter Wonderland” či “Driving Home For Christmas” na nosiči nechýbajú ani celkom nové vianočné skladby – dueto s Monikou Bagárovou “Biela noc”, či pesnička “Na vločkách”, ktorú Robo nahral so skladateľkou a producentkou Ľubicou Malachovskou Čekovskou.

V roku 2014 vyšiel autorský album Roba Opatovského so singlami “Blízko ťa mám”, “Neverná”, “Milovaná” a “Môj život”. Posledná menovaná skladba sa stala oficiálnou hymnou slovenských paralympionikov Paralympiády v Soči 2014.

20.marca 2015 vyšiel Robov najnovší projekt, CD s názvom Robo Opatovský & OVERTIME. Hudobná formácia zložená z tých najlepších muzikantov zo Slovenska!

Bicie – Dávid Hodek, kontrabas – Róbert Ragan jr., klavír – Tomáš Gajlík a spev – Robo Opatovský.

V roku 2016 vyšiel album Vianočné duetá, za ktorý Robo získal platinové ocenenie.Najvýraznejší hit z albumu bol duet s Máriou Čírovou – Vianoce.S Máriou absolvoval aj 2 veľmi úspešné Vianočné turné, v roku 2016 a 2017.

Posledný album Roba Opatovského má názov ROBO OPATOVSKÝ UNPLUGGED, ktorý vyšiel v roku 2018 a je na ňom hit Keď muž miluje ženu, na ktorom spolupracoval s textárkou Oľgou Záblackou.