ROBO OPATOVSKÝ MÁ NOVINKU „NAVŽDY“, VZDÁVA ŇOU HOLD TÝM, KTORÍ DENNE BOJUJÚ O SKUTOČNÚ LÁSKU!

„Navždy“. Tak sa volá novinka Roba Opatovského, ktorou vzdáva hold skutočnej láske. Takej, ktorá dokáže prekonávať problémy, robiť kompromisy, a vydrží niekoľko desiatok rokov. Podľa Roba totiž v súčasnom svete tento druh citu akosi chýba. Hudobník, ktorý je sám príkladom toho, že aj v bohémskej muzikantskej brandži majú miesto dlhotrvajúce city, je smutný z toho, čo vidí okolo seba. O to viac si cení dvojice, ktoré dokážu žiť spolu „Navždy“. Text piesne napísal Juraj Žák, hudbu si ako vždy zložil sám Robo Opatovský. Novinka má už aj klip, ktorý vznikal v krásnej historickej Skalici a v Kopčanoch.

Navzdy

Skutočná láska na prvom mieste. Robo Opatovský vie, čo je v živote naozaj dôležité a napísal o tom pesničku. Singel „Navždy“ má jasné posolstvo.

„Často počúvam, ako ľudia vzdávajú boj o lásku, nie sú trpezliví, nesnažia sa hľadať kompromisy. Dnes je rýchla doba a mám pocit, že sa to premieta aj do vzťahov. Je veľmi smutné, že pri malej kríze to ľudia vzdávajú a odchádzajú od seba. Skladbou „Navždy“ vzdávam hold vzťahom, ktoré vydržia spolu 20, 30, dokonca 40 rokov! Prekonávajú spolu prekážky. Netešia sa len z krásnych chvíľ, ale stoja pri sebe aj v ťažkých obdobiach. V dobrom aj v zlom, až kým nás smrť nerozdelí – tak to vidím ja. Pre mňa je zaväzujúce to, že som mojej manželke sľúbil lásku na celý život. Možno som v tomto staromódny, ale bral by som to ako životnú prehru, ak by som sa zachoval inak, ako som 9.5. 2009 sľúbil,“ vysvetľuje Robo Opatovský.

Text k pesničke tentoraz Robovi napísal Juraj Žák, hudbu si zložil sám a po prvý raz pri jej dotváraní spolupracoval s klaviristom a producentom Rolandom Kánikom. V skladbe sa svojim krásnym hlasom blysne aj mladá speváčka Doris, ktorú označujú aj za objav s veľkým potenciálom.

„V prípade textu som tentoraz išiel hlavne po úprimnosti. Tento text viem dokonale precítiť, nakoľko tak žijem dennodenne. A Juraj to opísal majstrovsky! Potom, už keď mi v hlave znela melódia, a aj pri realizácii demo verzie som vedel, že toto nebude „gitarovka“, ale „klavírovka“ so slákmi, a že to nebude intímne znejúca skladba, ale dramaturgicky vystavaná „veľká“ skladba. Do budúcna by som rád privítal aj orchestrálnu verziu. Veľmi sa mi páči napríklad Kollerova orchestrálna verzia pesničky „Chci zas v tobě spát“. Som zvedavý, ako sa skladba a moja nová spolupráca s Rolandom bude mojim fanúšikom páčiť,“ dodáva Robo Opatovský.

Skladba už má aj videoklip. Ústrednými postavami v ňom sú dvaja  mladí ľudia v „svadobnom“. Nakrúcal sa v krásnej historickej Skalici, kam sa Robo nedávno presťahoval.

„Keď som sa usadil v Skalici, navštívil som veľa zaujímavých miest, ktoré toto mesto a jeho okolie ponúka. Úžasná Rotunda svätého Juraja z 11-ho storočia, takisto Baťov kanál, v neďalekých Kopčanoch je dych berúca kaplnka svätej Margity Antiochijskej z 9-ho storočia, je toho naozaj veľa na obdivovanie. Tu všade sme točili so Sandrou a Samom, ktorí sú manželia, majú spolu dieťa a sú šťastní, čo je na ich vidieť. Výborne vyzerali na kamere, boli prirodzení… Preto som si ich vybral do môjho klipu,“ uzatvára Robo Opatovský

Predošlý singel Roba Opatovského „Keď muž miluje ženu“ mal rovnakú tému – veľkú lásku. Pieseň mala veľký úspech, hrajú ju rádiá a na youtube dosiahla takmer 1,8 milióna pozretí. Robo verí, že singel „Navždy“ dosiahne podobný úspech.

Social Share